Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Funkcjonalny parasol ogrodowy – jaki model wybrać?

4 października 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Funkcjonalny parasol ogrodowy – jaki model wybrać?

Chcąc zapewnić sobie wysoki poziom komfortu w ogrodzie czy na tarasie przede wszystkim szukamy wygodnych mebli, które przyciągają wzrok i poprawiają estetykę otoczenia. Znacznie rzadziej zastanawiamy się nad ochroną przed słońcem, które szczególnie w okresie lata może okazać się bardzo zdradliwe. Jakie rozwiązanie wybrać do strefy relaksu? Z pewnością najlepszy okaże się parasol!

Jaki parasol okaże się strzałem w dziesiątkę?

Szukając idealnego parasola dla nas przede wszystkim powinniśmy uwzględnić miejsce, gdzie chcemy go ustawić oraz nasze potrzeby. Zdecydowana większość kupujących szuka parasola do ogrodu, co ciągnie za sobą potrzebę modelu o obszernej czaszy. Topowi producenci zaoferują nam modele w których czasza może mieć nawet 4 metry długości! W przypadku poszukiwania parasola na balkon czy taras sprawdzą się mniejsze modele. Istotny jest również wybór podstawy – warunkowane jest to miejscem, w którym chcemy parasol ustawić. Podstawy do wkopania w ziemię stosowane będą w ogrodach, klasyczne podstawy sprawdzą się zarówno w ogrodach, jak i na trasach. Dostępne są także podstawy z niewielkimi kółkami, które pozwolą na płynne przesuwanie konstrukcji po płaskiej powierzchni.

Co warto wiedzieć o konstrukcji parasola?

Przede wszystkim nowoczesne parasole tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Stelaż wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo, co sprawia, że jest on odporny na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Czasze parasoli projektowane są w taki sposób, aby chronić zarówno przed promieniowaniem UV, jak i deszczem. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu. Czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl
Pokrowce na huśtawki ogrodowe Garden Space x Elton John z zespołem Wonderful Crazy Night Tour! Stoliki do kawiarni