Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Kwadratowe parasole do ogrodu

14 marca 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Kwadratowe parasole do ogrodu

Nowoczesny parasol ogrodowy w ogrodzie czy na tarasie z pewnością okaże się nie tylko pięknym dodatkiem, ale i funkcjonalnym produktem, który ochroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Obecnie wybór parasoli jest olbrzymi – możemy wybierać pomiędzy modelami mniejszymi, większymi, odpowiednimi do wkopania w ziemię, postawienia na tarasie, modelami o czaszach kwadratowych czy okrągłych. Który z nich okaże się dla nas najlepszą opcją?

Dlaczego warto kupić parasol ogrodowy?

Obecność parasola ogrodowego w naszej przestrzeni wypoczynkowej to nie tylko kwestia estetyki. Przede wszystkim powinniśmy być świadomi, jak negatywny wpływ na nasze zdrowie ma nadmierne promieniowanie słoneczne. Długotrwałe przesiadywanie na słońcu może doprowadzić do poparzeń słonecznych, udarów, odwodnienia. Aby móc bezpiecznie korzystać z ogrodu czy z tarasu warto zainwestować w nowoczesny parasol, który uchroni nas nie tylko przed słońcem, ale i przed deszczem.

Jaki model parasola wybrać?

Możliwości jest sporo. Osoby ceniące harmonię i geometrię zdecydowanie powinny wybrać kwadratowe parasole ogrodowe. Bok czaszy takiego parasola może dochodzić nawet do 4 metrów, przez co ilość cienia, które dają, jest olbrzymia. Czasze parasoli kwadratowych tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest wysoce odporna na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, wilgoć czy promieniowanie UV. Dodatkowo czasza oparta jest na sprężynach naciągowych, które amortyzują silniejsze podmuchy wiatru i utrzymują materiał na swoim miejscu.

Również stelaże tworzone są z dużą precyzją – do ich wykonania wykorzystywane są profile aluminiowe malowane proszkowo. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi stelaża i całego parasola.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl