Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Mały parasol przeciwsłoneczny na taras

13 grudnia 2018.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Mały parasol przeciwsłoneczny na taras

Jak w prosty sposób przyozdobić letni taras? Szukając odpowiednich produktów warto pomyśleć o tym, aby były nie tylko eleganckie, ale by także odznaczały się funkcjonalnością. Poza eleganckimi meblami zastanówmy się jak w skuteczny sposób ochronić się przed słońcem. Odpowiedź jest wręcz oczywista – potrzebujemy wysokiej jakości parasola tarasowego. Co zaproponują nam obecnie producenci? Czy ich produkty spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów?

W poszukiwaniu wysokiej jakości

Kupujący parasole ogrodowe i tarasowe przede wszystkim oczekują wysokiej jakości. Oczekują, że parasole wykonane zostaną z tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Producenci wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i prezentują produkty, które faktycznie zachwycają swoimi parametrami technicznymi.

Uwagę zwracają przede wszystkim konstrukcje – nowoczesne parasole tarasowe stawiane są na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. W praktyce oznacza to, że materiał jest odpowiednio zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Dodatkowo aluminium posiada niewielką wagę, co przekłada się na łatwość w przesuwaniu parasola. Ze względu na same konstrukcje parasole podzielić można na modele z nogą boczną lub też nogą centralną. Budowa parasola będzie także implikować możliwość rotowania baldachimem.

Baldachim, w którego cieniu panuje przyjemny chłód

Baldachimy parasoli tarasowych wykonywane są z tkanin technicznych poliestrowych. Zastosowanie włókien poliestrowych sprawia, że tkanina jest trwała, odporna na wnikanie wilgoci, brudu, nie przeciera się i nie mechaci. Dodatkowo producenci zadbali o wodoodporność baldachimów poprzez pokrycie ich powierzchni warstwa poliuretanu. Baldachimy nie nagrzewają się – oznacza to, że w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl