Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Parasol ogrodowy – inwestycja na długie lata

9 sierpnia 2018.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Parasol ogrodowy – inwestycja na długie lata

Coraz więcej klientów sklepów meblowych rozgląda się za parasolami do ogrodu czy na taras. Obecnie takie produkty cieszą się popularnością z dwóch powodów. Pierwszy to oczywiście możliwość skutecznej ochrony przed słońcem. Druga to względy estetyczne – parasole skutecznie urozmaicą przestrzeń naszego ogrodu i sprawią, że stanie się on prawdziwą oazą spokoju.

Idealny model parasola do naszego ogrodu lub na taras

Szukając parasola dopasowanego do naszych potrzeb przede wszystkim zwracamy uwagę na rozmiary. Topowi producenci zaoferują nam produkty o różnorodnych rozmiarach, co znacząco ułatwia temat zakupów. Wśród parasoli wyróżnimy przede wszystkim parasole o baldachimach czworokątnych, jak i wielokątnych. Różnić się mogą one także sposobem kotwienia, rodzajem mechanizmu rotującego oraz kolorem baldachimu.

Nowoczesne parasole mają stelaże tworzone z aluminium – tworzywo to wzmacniane jest domieszkami, przez co jest jednocześnie lekkie, jak i odporne na uszkodzenia czy odkształcenia.

Parasol możemy kotwić na dwa sposoby. Pierwszy to oczywiście umieszczenie go w ziemi, w czym pomogą specjalne końcówki. Co istotne: nowoczesne parasole nie wymagają wylewania betonu, aby odpowiednio zabezpieczyć podstawę! Drugi sposób to ruchome platformy o odpowiedniej wadze, umieszczone na niewielkich kółkach. Dzięki nim przemieszczanie takiego parasola nie sprawi żadnego problemu.

Baldachimy, które skutecznie ochronią przed promieniowaniem słonecznym

Co z baldachimami? To one zazwyczaj skupiają najwięcej uwagi. Obecnie są one tworzone w taki sposób, aby można było je rotować. Baldachim ustawimy więc w taki sposób, aby zacieniał konkretny obszar, bez konieczności poruszania całą konstrukcją! Baldachimy tworzone są z tkanin technicznych, odpornych na uszkodzenia, działanie wody, ścieranie. Na długo zachowują swój piękny kolor i skutecznie chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl