Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Parasole skutecznie chroniące przed promieniowaniem UV

1 marca 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Parasole skutecznie chroniące przed promieniowaniem UV

Spędzanie wolnych chwil w ogrodzie czy na tarasie z pewnością pozwoli nam na zregenerowanie sił, poprawę samopoczucia. Decydując się na stworzenie miejsca wypoczynkowego na tarasie powinniśmy przede wszystkim zadbać o nasz komfort. Poza wygodnymi meblami wypoczynkowymi warto zastanowić się nad wyborem parasola ogrodowego, który okaże się funkcjonalnym i eleganckim dodatkiem. Co warto wiedzieć o parasolach ogrodowych?

Nowoczesny parasol ogrodowy w naszej przestrzeni wypoczynkowej

Parasole ogrodowe do niedawna kojarzyły nam się z produktami niskiej jakości. Dawniej tworzono je z plastiku i tanich tkanin, przez co bardzo szybko mogły ulegać pęknięciom, zarysowaniom, uszkodzeniom. Dzisiaj producenci dbają o to, aby parasole zachwycały wyglądem i trwałością. Wykorzystanie takich tworzyw jak aluminium malowane proszkowo pozwoliło na stworzenie stelaża trwałego i jednocześnie lżejszego, co wpływa na całkowitą wagę konstrukcji. Aluminium malowane proszkowo jest odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy. Podobnie ma się sprawa z czaszą parasola – obecnie są one tworzone z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że parasol jest całkowicie odporny nie tylko na silne promieniowanie UV, ale również na deszcz.

Dlaczego warto zainwestować w parasol ogrodowy?

Przede wszystkim z powodu naszego zdrowia. Podczas przebywania na świeżym powietrzu musimy mieć na względzie to, aby chronić się przed silnym promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce szybko doprowadzi do poparzeń słonecznych, odwodnienia, udaru. Szeroka czasza parasola o boku dochodzącym nawet do 4 metrów z pewnością ochroni zarówno nas, jak i meble ogrodowe.

Parasole ogrodowe cechuje również piękna estetyka. Obecnie są one projektowane w taki sposób, aby przede wszystkim elegancko uzupełniać przestrzeń wypoczynkową.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl