Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Wybieramy parasol ogrodowy na lato!

29 marca 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Wybieramy parasol ogrodowy na lato!

Zbliżające się lato to idealny powód do tego, aby krytycznie przyjrzeć się naszej przydomowej przestrzeni wypoczynkowej. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli ogrodowych oraz dodatków takich jak parasole do ogrodu. Szukając inspiracji na piękne miejsce wypoczynkowe pamiętajmy o tym, że wszystkie elementy muszą być przede wszystkim wysoce odporne na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne.

Piękne parasole ogrodowe – dlaczego warto mieć je w ogrodzie?

Nowoczesne parasole ogrodowe łączą w sobie wiele interesujących cech. Przede wszystkim skutecznie chronią nas przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale i przed deszczem – to zasługa odpowiednich tkanin i technologii. Parasole są również piękne – to zasługa doświadczonych projektantów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że parasol ma być ozdobą tarasów, balkonów czy miejsc wypoczynkowych w ogrodach.

Trwałe materiały – co wykorzystują producenci?

Stelaże nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z lekkiego i odpowiednio zabezpieczonego aluminium. Malowanie proszkowe sprawia, że tworzywo to jest wysoce odporne na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Zastosowanie aluminium pozwoliło także na zmniejszenie finalnej wagi parasola, co przekłada się na łatwość jego użytkowania. Stelaż wyposażony jest w ruchomą stopę, która pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni bez konieczności przenoszenia konstrukcji.

Skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV

Baldachimy parasoli ogrodowych tworzone są dzisiaj z nowoczesnych tkanin poliestrowych o bardzo gęstym splocie. Taka tkanina odporna jest na strzępienie, ścieranie, wnikanie brudu. Dodatkowo czasza pokrywana jest warstwą poliuretanu – pozwala ona na impregnację tkaniny i zabezpieczenie użytkowników przed wilgocią.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl