Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Czy parasol do ogrodu może zmienić oblicze tego miejsca?

7 września 2018.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Czy parasol do ogrodu może zmienić oblicze tego miejsca?

Parasole ogrodowe widać coraz częściej nie tylko w obszernych ogrodach, ale i niewielkich połaciach zieleni czy na tarasach. Ich obecność pozwala nam na ochronę przed palącymi promieniami słońca, zapewnienie sobie przyjemnego cienia. Mimo tego wielu kupujących dalej ma wątpliwości, czy warto poświecić pieniądze na ten zakup. My przekonujemy, że tak!

Parasol odpowiedni do każdego ogrodu

Parasole ogrodowe spełniają zasadniczo dwie ważne funkcje: poza chronieniem nas samych przed słońcem wspaniale dopełniają one przestrzeń ogrodową i sprawiają, że stanie się ona bardziej estetyczna. Wszystko za sprawą odpowiedniej budowy i interesujących projektów. Parasole ogrodowe tworzone są na konstrukcji z aluminium oraz stopów innych metali. To sprawia, że sama konstrukcja nie jest tak ciężka, ale jednocześnie jest odporna na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Obecnie wśród topowych producentów parasole dzielone są na modele z nogą boczną oraz nogą centralną. W zależności od modelu baldachim można rotować w kilku płaszczyznach.

Parasole można kotwić wprost do gruntu lub też wykorzystać ruchome platformy, na których mogą być one umieszczone. To ostatnie rozwiązanie stosowane jest przede wszystkim na tarasach, gdzie faktycznie przesunięcie parasola jest możliwe i może pomóc w osiągnięciu większego komfortu.

Parasol, który ozdobi przestrzeń

Baldachimy projektowane są tak, aby w naturalny sposób zdobiły przestrzeń. Są tworzone z tkanin technicznych, odpowiednio zabezpieczonych przed wnikaniem wilgoci, działaniem niskich temperatur. Baldachim pokryty warstwą poliuretanu nie blaknie pod wpływem promieniowania UV, przez co jego żywy kolor będzie cieszył oczy przez długie lata.

Ochroń parasol w okresie jesienno-zimowym

Aby parasol mógł nam służyć przez długie lata konieczna jest jego ochrona w okresie jesieni i zimy. Nie musimy chować go do piwnicy czy na strych. Wystarczy wykorzystać dedykowane pokrowce na parasole ogrodowe. Ochronią one przed kondensacją wilgoci oraz osiadaniem kurzu.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl