Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Dlaczego warto zainwestować w parasol ogrodowy?

27 lipca 2018.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Dlaczego warto zainwestować w parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe stanowią nie tylko skuteczną ochronę przed słońcem, ale również elegancki dodatek do ogrodu. Dzisiaj szukam przedmiotów nie tylko funkcjonalnych, ale i pięknych – nowoczesne parasole ogrodowe proponowane przez topowych producentów spełniają ten warunek. Co warto wiedzieć o produktach dostępnych obecnie na rynku? Z pewnością warto przyjrzeć się im bliżej!

Dlaczego warto wybrać nowoczesny parasol?

Z pewnością przede wszystkim ze względu na materiały – obecnie wykorzystywane są nie tylko lekkie stopy aluminium do tworzenia trwałych stelaży, ale także nowoczesne tkaniny do produkcji baldachimów. Parasol ogrodowy jest w stanie tak bardzo odmienić wystrój ogrodu, że popołudniowa kawa będzie w takim miejscu smakowała najlepiej! Aranżując ogród czy taras z wykorzystaniem parasola możemy być pewni, że zapewnimy sobie i naszym bliskim najlepszy komfort.

Trwały stelaż i możliwość regulowania odchylenia baldachimu

Stelaże parasoli ogrodowych tworzone są w taki sposób, aby były odporne na działanie wilgoci, wnikanie brudu, zarysowania. Stelaże mogą posiadać nogę boczną lub centralnie ułożoną względem baldachimu.

Parasole mogą być wkopane w siemię – pomogą w tym odpowiednie bazy. Co ważne – taka operacja nie wymaga wylewania betonu! Drugą opcją jest ruchoma platforma, wyposażona w cztery kółka. Dzięki niej zmiana położenia parasola na tarasie nie będzie problemem.

Co z baldachimem?

Baldachim jest elementem parasola, który zasługuje na sporo uwagi. Jego zadaniem jest ochrona przed silnym promieniowaniem słonecznym zarówno naszej skóry, jak i mebli ogrodowych. W przypadku nowoczesnych baldachimów są one tworzone z tkanin technicznych poliestrowych, pokrytych poliuretanem. Takie zestawienie pozwala na zachowanie baldachimu odpornego na wnikanie brudu, wodoodpornego.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl