Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Idealny parasol do ogrodu – jaki model wybrać?

11 października 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Idealny parasol do ogrodu – jaki model wybrać?

Chcąc zaaranżować nasz ogród w sposób nietuzinkowy najczęściej skupiamy się na eleganckich kompletach meblowych. Oczywiście meble stanowią punkt centralny w miejscu takim jak ogród czy taras, jednak chcąc zapewnić sobie komfort zdecydowanie powinniśmy pamiętać również o odpowiednim zadaszeniu w formie parasola. Co zaproponują nam najlepsi dostawcy?

Idealny parasol w ogrodzie

Parasole ogrodowe jeszcze do niedawna pełniły wyłącznie rolę elementu, który zapewnia nam cień. Dzisiaj wiemy, że role parasola mogą być różnorodne. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas przede wszystkim materiałami, które są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, wnikanie kurzu. Parasole projektowane są w taki sposób, aby urozmaicać i podnosić estetykę otoczenia. Taki parasol z pewnością stanie się funkcjonalną ozdobą każdego miejsca wypoczynkowego.

Jak konstruowane są parasole ogrodowe?

Parasole ogrodowe są dzisiaj projektowane w taki sposób, aby w jak największym stopniu ułatwić korzystanie z nich użytkownikom. Stelaż parasola wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo, co ma zabezpieczać główną oś przed działaniem wody oraz wnikaniem rdzy. Stelaż osadzany jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji o 360 stopni – to pierwszy punkt regulacji.

Dużo uwagi przykuwają czasze parasola – są one budowane z tkanin technicznych trójwarstwowych, często pokrytych warstwą poliuretanu. Taka czasza jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, wnikaniem kurzu, promieniowaniem UV. Tkanina zachowa swój kolor na wiele lat. Sprężyny naciągowe w czaszy pozwolą na amortyzowanie tkaniny w czasie silniejszych podmuchów wiatru i utrzymywanie jej w prawidłowej pozycji. Czasza, w zależności od modelu, może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl