Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Innowacyjne technologie w naszym ogrodzie

25 stycznia 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Innowacyjne technologie w naszym ogrodzie

Aranżując taras czy ogród poszukujemy zazwyczaj produktów pięknych i wpisujących się w nasze poczucie estetyki – dotyczy to przede wszystkim mebli. Pragniemy, aby wszystkie elementy ogrodu pasowały do siebie, znacznie mniej zastanawiając się nad naszą wygodą czy komfortem. Warto mieć na uwadze, że dzisiaj producenci mebli i dodatków grodowych dokładają wszelkich starań, aby ich produkty spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego wysoka jakoś tworzyw jest taka ważna?

Zarówno meble, jak i elementy takie jak nowoczesne parasole ogrodowe, w czasie wiosny, lata i jesieni narażone są na negatywne czynniki środowiskowe. Zmienne warunki pogodowe sprawiają, że elementy ogrodowe mogą pękać, chłonąć wilgoć, rdzewieć. Dawniej nie zwracano na to dużej uwagi, przez co meble ogrodowe musiały być często wymieniane. Dzisiaj jest zupełnie inaczej – wykorzystywane tworzywa są wysokiej jakości.

Parasole ogrodowe – innowacyjne technologie w służbie użytkownikom

Jakie tworzywa wykorzystywane są dzisiaj do tworzenia parasoli ogrodowych? Przede wszystkim jest to aluminium malowane proszkowo. Materiał ten łączy dwie ważne cechy: jest lekki, a jednocześnie bardzo stabilny. Nawet po wielu latach użytkowania nie koślawi się czy nie łamie, nie jest również podatny na zarysowania. Ważne jest także to, że aluminium zostało zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci – oznacza to, że powierzchnia pozostanie wolna od ognisk rdzy! Stelaże posiadają dodatkowe, ruchome stopy, dzięki którym możliwe jest zmienianie ustawienia parasola.

Czasza, która daje dużo cienia

Warto zwrócić uwagę na baldachim parasola – jest on wykonany z tkaniny poliestrowej technicznej, która jest zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci, działaniem niskich i wysokich temperatur. Tkanina nie nagrzewa się, przez co w jej cieniu panuje przyjemny chłód.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl