Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Jak parasol do ogrodu może odmienić tę przestrzeń?

28 września 2018.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Jak parasol do ogrodu może odmienić tę przestrzeń?

Współcześnie urządzanie ogrodu czy tarasu to prawdziwa sztuka – musimy nie tylko dobrać odpowiednie mebel, ale i zaaranżować przestrzeń roślinami, dodatkiem parasola, donicami. Możliwości jest naprawdę dużo, a jesień to dobra okazja na kupienie wielu produktów w znacznie niższych cenach. Tak jest właśnie z nowoczesnymi parasolami, których zadaniem będzie chronienie nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Jaki parasol wybrać i czym różnią się konkretne modele?

Nowoczesne parasole w rozsądnych cenach

Szukając idealnego parasola do ogrodu przede wszystkim zwracamy uwagę na ceny. Te w okresie jesiennym są znacznie niższe – wynika to z posezonowych wyprzedaży. To idealny moment na to, aby sprawić sobie piękny dodatek w ogrodzie. Parasole są dzisiaj tworzone przez topowych producentów – projektanci dbają o to, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie.

Stelaż parasoli ogrodowych wykonywany jest z aluminium wzmocnionego domieszkami. Oznacza to, że produkt będzie zarówno względnie lekki, jak i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest również to, że aluminium malowane jest proszkowo. Dzięki takiemu zabezpieczeniu woda nie będzie wnikała w strukturę aluminium i nie powstanie rdza.

Jak parasol osadzany jest w ziemi?

Dzisiaj producenci dają nam dwa rozwiązania. Pierwsze to oczywiście ustawienie parasola w ziemi, bez konieczności zalewania go betonem. Druga możliwość to opcja skorzystania z platformy ruchomej, posiadającej kółeczka.

Baldachim parasola – czym się wyróżnia?

Baldachimy nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych, odpowiednio wzmocnionych, aby były odporne na silne promieniowanie słoneczne, wnikanie brudu czy wilgoci. Tkanina takiego baldachimu nie nagrzewa się, przez co w jego cieniu panuje przyjemny chłód.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl