Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Jak wybrać idealny parasol ogrodowy?

26 lipca 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Jak wybrać idealny parasol ogrodowy?

Lato to idealna pora na to, aby popołudnia czy weekendy spędzać w ogrodzie w gronie rodziny czy osób bliskich. Stworzenie miejsca wypoczynkowego na świeżym powietrzu jeszcze nigdy nie było takie proste – producenci mebli i dodatków ogrodowych proponują nam wiele interesujących produktów. Wśród licznych propozycji warto zainteresować się parasolami ogrodowymi, które nie tylko zmienią charakter przestrzeni wypoczynkowej, ale również pozwolą na skuteczną ochronę przed słońcem.

Cechy idealnego parasola ogrodowego

Parasol ogrodowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny – liczne punkty regulacji pozwalają na dopasowanie kąta padania cienia do naszych potrzeb, zacienienie wybranego miejsca. Nowoczesne parasole ogrodowe mogą być ustawianie zarówno w ogrodach (poprzez wkopanie w ziemię lub umieszczenie na stabilnej podstawie), jak i na tarasach, gdzie najwygodniej jest ustawić je na podstawach wyposażonych w niewielkie kółka.

Ochrona przed słońcem i deszczem

Silne promieniowanie UV to olbrzymi problem – ekspozycja na słońce może powodować poparzenia na skórze, udary słoneczne, zmęczenie. Chcąc jak najdłużej korzystać z chwil na tarasie warto zainwestować w parasol, który uchroni nas przed promieniowaniem słonecznym, zapewni komfortowy cień. Wykorzystane materiały do budowy czaszy gwarantują także, że parasol ochroni nas przed niespodziewanym deszczem.

Innowacyjne materiały

Aby parasol mógł przez długie lata pełnić swoje zadanie istotne jest to, aby był wykonany z trwałych materiałów. Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Stelaże wykonuje się z antykorozyjnego aluminium odpornego na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Aby jak najdłużej zachować trwałość tworzyw warto wykorzystywać pokrowce ogrodowe na parasole.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl