Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Jak wykorzystać parasol ogrodowy w przydomowej przestrzeni wypoczynkowej?

5 kwietnia 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Jak wykorzystać parasol ogrodowy w przydomowej przestrzeni wypoczynkowej?

Piękny i zadbany ogród to idealne miejsce na odpoczynek dla każdego domownika. W ogrodzie możemy popijać kawę, czytać książkę, relaksować się w gronie bliskich czy znajomych, organizowanych grilla. Podobne możliwości da nam taras. Jakie elementy wybrać, aby stworzyć miejsce funkcjonalne? Z pewnością warto wybrać meble i parasol ogrodowy, które spełnią nasze oczekiwania. Jakie cechy powinien mieć idealny parasol ogrodowy?

Parasol w ogrodzie

Piękne parasole ogrodowe idealnie nadają się do stworzenia oazy wypoczynku wśród zieleni. Wybierając model o szerokiej czaszy możemy mieć pewność, że zapewni on nam wiele przyjemnego cienia. Wśród propozycji topowych producentów warto rozważyć modele, w których bok czaszy to minimum 3m. Szukając konkretnego modelu wybierzmy produkt, w których czasza odchylana jest w dwóch płaszczyznach – dzięki temu jeszcze lepiej dopasujemy kąt padania cienia.

Warto zwrócić uwagę na stelaże parasoli ogrodowych – są one tworzone z lekkiego i trwałego aluminium odpornego na zmienne warunki atmosferyczne. Malowanie proszkowe gwarantuje, że tworzywo jest odporne na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Parasole do ogrodu umieszczane są na podstawach wkopywanych w ziemię.

Parasol na tarasie

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na tarasach warto wybrać tam model parasola, którego bok czaszy nie przekracza 3 metrów. W przypadku parasoli tarasowych ich podstawa może być nieruchoma lub tez umieszczona na niewielkich kółeczkach i wyposażona w hamulec. Takie rozwiązanie sprawi, że przesuwanie parasola nie sprawi żadnego problemu.

Warto zwrócić uwagę na czaszę – czasze parasola tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, których struktura została zabezpieczona przed wnikaniem kurzu, wilgoci, brudu, promieniowaniem UV. Tkanina podtrzymywana jest przez sprężyny naciągowe.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl