Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Klasyczne parasole w nowoczesnej odsłonie!

19 marca 2020.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Klasyczne parasole w nowoczesnej odsłonie!

Szukając interesujących rozwiązań do swojego ogrodu czy na taras warto zwrócić uwagę nie tylko na piękne meble ogrodowe, ale również na wysokiej klasy parasole, które coraz częściej widać w polskiej przestrzeni wypoczynkowej. Na jakie elementy zwracać uwagę podczas kupna parasola ogrodowego? Czy sprawdzą się one również na balkonach?

Parasol – funkcjonalny dodatek w strefie wypoczynkowe

Kupując parasol ogrodowy myślimy przede wszystkim o naszej wygodzie – zadaniem parasola jest skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV, ale też zapewnianie komfortowego cienia. Nowoczesne parasole konstruowane są w taki sposób, aby ich czasza nie tylko była obszerna, ale też aby nie nagrzewała się. Efektem tego nawet w trakcie upalnego dnia w cieniu parasola panuje przyjemny chłód. Parasol ogrodowy pozwoli nam cieszyć się z każdej chwili spędzonej na świeżym powietrzu – ten rodzaj produktu w ogrodzie znacząco podniesie nasz komfort i zachęci do tego, aby korzystać ze wspaniałej pogody.

Jak konstruowane są parasole ogrodowe?

Nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są dzisiaj z wysokiej jakości materiałów. Aluminiowe stelaże malowane są proszkowo, co przekłada się na ich wysokie zabezpieczenie przed wilgocią i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaże umieszczane są na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi – to jeden z wielu punktów regulacji ustawienia parasola. Czasza, w zależności od modelu, może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Czasze tworzone są z wysokiej jakości tkanin technicznych, które pokrywa się warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, wnikaniem kurzu, promieniowaniem UV, ale także przed płowieniem.

Parasole osadzane są na podstawach – tę wybieramy w zależności od naszych potrzeb. Jedną z chętniej kupowanych jest podstawa z niewielkimi kółkami, przez które możliwe jest wygodne przesuwanie konstrukcji po gładkiej powierzchni parkietu.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl