Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Małe parasole tarasowe

Ograniczenia przestrzenne nie muszą rujnować marzenia o pięknym, eleganckim i przede wszystkim praktycznym ogrodzie!

26 kwietnia 2018.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Małe parasole tarasowe

Wydawać by się mogło, że właściciele niewielkich działek albo małych tarasów muszą zadowolić się niemodnymi, okrągłymi parasolami, które jeszcze do niedawna znajdowały się w większości ogrodów. Czy ograniczenia przestrzenne muszą rujnować marzenia o pięknym, eleganckim i przede wszystkim praktycznym ogrodzie? Niekoniecznie! Pora pożegnać prowizoryczne, niestabilne konstrukcje, które chwiały się pod wpływem silniejszych podmuchów i z biegiem czasu pokrywały się rdzą. Co czeka na nas w najlepszych sklepach? Sprawdź!

 Małe parasole ogrodowe na ograniczoną przestrzeń

Czołowi producenci wysokiej klasy wyposażenia outdoorowego proponują małe parasole ogrodowe o designerskim kształcie i zaawansowanej konstrukcji. Najlepszym przykładem mistrzowskiego połączenia nowoczesnych rozwiązań, pięknego wykończenia i zgrabnego kształtu są małe parasole ogrodowe marki Platinum. W rozbudowanej kolekcji znajdują się modele o okrągłej lub kwadratowej, niewielkiej czaszy wykonanej z poliestru pokrytego warstwą poliuretanu. Ochronna powłoka znacząco zwiększa możliwości czaszy, która nie tylko zapewnia chwilę ochłody w błogim cieniu, ale również stanowi barierę nie do przejścia dla szkodliwych promieni UV. Ponadto, każda tkanina posiada określoną klasę odporności na blaknięcie. Zasada jest prosta – im wyższa klasa materiału, tym dłużej poszycie będzie zachwycało swoją nasyconą, żywą barwą.

Na małych przestrzeniach szczególnie dobrze sprawdzą się parasole o bocznej nodze. Zgrabna konstrukcja o sprytnej budowie harmonijnie uzupełni komplet mebli wypoczynkowych, nie przeszkadzając domownikom i nie zajmując cennego miejsca.

Niezbędnik ogrodowy – mały parasol ogrodowy i praktyczny pokrowiec

Nawet najlepszej jakości materiały nie są niezniszczalne. Aby małe parasole jak najdłużej cieszyły oko i umilały beztroskie chwile relaksu na świeżym powietrzu, warto wzbogacić kolekcję o praktyczne pokrowce. Podczas wybierania osłony warto szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego wykonany jest produkt. Większość producentów oferuje modele wykonane z tkaniny z domieszkami PVC. Niskie temperatury zdecydowanie nie służą tego typu materiałom – wystawione na mróz pokrowce pękają, przez co do parasola dostaje się woda i zanieczyszczenia. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup pokrowca z lekkiego materiału z oddychającą membraną. Dwuwarstwowa struktura zapobiega kondensacji wody oraz przeciwdziała rozwojowi bakterii, pleśni i osadzaniu się zanieczyszczeń.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl