Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Niewielkie parasole ogrodowe – czy warto w nie zainwestować?

16 listopada 2018.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Niewielkie parasole ogrodowe – czy warto w nie zainwestować?

Jak skutecznie uchronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym podczas upalnego dnia w ogrodzie? Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie parasoli ogrodowych. Dzisiaj producenci proponują nam nowoczesne rozwiązania, wśród nich niewielkie parasole, które sprawdzą się zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. Co warto o nich wiedzieć?

Parasol dopasowany do potrzeb użytkownika

Podczas projektowania niewielkich parasoli ogrodowych czy tarasowych najważniejsza jest ich użyteczność. Projektanci dokładają wszelkich starań, aby proponowane modele spełniały oczekiwania klientów i były wykonane tak, aby wzbogacać estetycznie przestrzeń tarasu czy ogrodu.

Nowoczesne parasole odznaczają się piękną linią – jest to zasługa pracy licznych designerów. Zastosowanie takich tworzyw jak aluminium malowane proszkowo pozwala utrzymać piękny kolor parasola. Warto również wiedzieć, że aluminium to jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci czy silnego promieniowania słonecznego – nie pojawi się na nim rdza, nie zacznie się wyginać.

Parasole dostępne są z nogami centralnymi lub bocznymi – w zależności od ich konstrukcji baldachim może rotować w konkretnych płaszczyznach. Dzięki tej funkcji możliwe jest stałe dopasowywanie pozycji baldachimu tak, aby cień padał dokładnie na nas. Drugą istotna rzecz w przypadku nowoczesnych parasoli to fakt, że mogą być one umieszczane na ruchomych platformach, dzięki którym przesuniemy całą konstrukcję w dowolne miejsce.

Baldachim odporny na promieniowanie słoneczne

Baldachimy parasoli tworzone są w taki sposób, aby jak najskuteczniej chronić nas przed silnym promieniowaniem słonecznym. Tkaniny poliestrowe wykorzystane do ich konstrukcji są wzmocnione i zabezpieczone przed działaniem brudu czy wilgoci. Taki parasol nie straci koloru nawet po wielu latach użytkowania.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl