Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Parasol ogrodowy – ochrona przed słońcem i deszczem!

4 stycznia 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Parasol ogrodowy – ochrona przed słońcem i deszczem!

Aranżując przestrzeń tarasu czy ogrodu zazwyczaj myślimy wyłącznie o meblach. Wybieramy produkty, które zachwycają nas wyglądem oraz sprawiają, że przestrzeń przydomowa wygląda znacznie lepiej. Urządzając taras czy ogród warto również pomyśleć o wykorzystaniu nowoczesnych parasoli ogrodowych. Są wysoce funkcjonalne – ochronią nas nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również przed deszczem. Jak to możliwe?

Materiały wysokiej klasy, odporne na warunki atmosferyczne

Tajemnicą nowoczesnych parasoli ogrodowych są bez wątpienia materiały, z których je wykonano. To właśnie one gwarantują użytkownikom pełną wygodę i sprawiają, że produkty takie jak parasole odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia. Stelaże produkowane są z aluminium malowanego proszkowo. Oznacza to, że konstrukcja parasola jest wysoce odporna na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. To z kolei daje pewność, że parasol przez długi czas będzie zachwycał estetycznym wyglądem.

Czasze parasoli ogrodowych wykonane są z tkanin technicznych, najczęściej poliestrowych. Włókna poliestru są wysoce odporne na ścieranie, wnikanie wilgoci, przerywanie. Tkaniny poliestrowe posiadają gęsty splot – oznacza to, że są zabezpieczone przed wnikaniem brudu. Bardzo często czasze wykonane z tkanin poliestrowych są dodatkowo pokryte warstwą poliuretanu. To sprawia, że tkanina staje się wodoodporna a sam parasol może chronić użytkowników i meble przed deszczem. Tkanina poliestrowa jest również odporna na silne promieniowanie UV. Oznacza to, że nawet po wielu latach użytkowania będzie ona miała oryginalny, żywy kolor.

Dodatkowe udogodnienia dla użytkowników

Warto wspomnieć o dodatkowych udogodnieniach, o których pomyśleli wcześniej konstruktorzy. Parasole posiadają ruchomą, aluminiową stopę, dzięki której możliwe jest obracanie parasola i zmiana jego ułożenia. Dzięki temu sami zadecydujemy, gdzie ma padać cień. Ciekawym rozwiązaniem są również sprężyny naciągowe przy czaszy, których zadaniem jest neutralizowanie silniejszych podmuchów wiatru.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl