Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Parasol ogrodowy – sposób na wygodny odpoczynek blisko domu

14 lutego 2020.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Parasol ogrodowy – sposób na wygodny odpoczynek blisko domu

Piękny i zadbany ogród to idealne miejsce do popołudniowego odpoczynku. W ogrodzie nie tylko zregenerujemy siły, ale możemy też oddać się przyjemnościom: czytaniu książek, popijaniu kawy czy też spędzaniu czasu z bliskimi. Jak zaaranżować to miejsce, aby zachęcało do odpoczynku? Oto kilka propozycji!

Wybieramy odpowiednie meble!

Podstawą w ogrodzie są oczywiście meble. Ciekawe komplety zaproponują nam producenci, którzy dokładają wszelkich starań, aby w ich ofercie znalazły się zarówno meble odpowiednie do obszernych ogrodów, jak i na tarasy czy niewielkie balkony. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się komplety technorattanowe, które nie tylko wyglądają pięknie, ale też odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Meble możemy dodatkowo ozdobić siedziskami czy poduszkami, przydane mogą okazać się również koce i pledy, szczególnie w czasie chłodniejszych wieczorów.

Parasol nad naszymi głowami

Coraz częstszym widokiem w ogrodach i na tarasach są duże parasole ogrodowe. Nowoczesne konstrukcje łączą w sobie piękny wygląd i wysoką funkcjonalność! Parasole tworzone są z materiałów odpornych na uszkodzenia – stelaże wykonywane są z aluminiowych elementów malowanych proszkowo, które zabezpieczone są przed rdzą.

Dużo uwagi przykuwają czasze parasoli. Tworzą je grube płótna poliestrowe pokryte warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona zarówno przed wnikaniem kurzu, silnym promieniowaniem UV, jak i wilgocią. Czasza parasola nad naszymi głowami skutecznie ochroni nas przed silnym słońcem, jak i niezapowiadanym deszczem. Dodatkowo konstrukcja może być regulowana w kilku punktach!

Parasole osadzane są na różnorodnych podstawach. Jedną z ciekawszych jest podstawa z niewielkimi kółkami i hamulcem, która pozwala na przesuwanie parasola po gładkich powierzchniach.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl