Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Parasol w ogrodzie przez całe lato!

23 sierpnia 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Parasol w ogrodzie przez całe lato!

Końcówka lata to świetny moment na to, aby wymienić stary, wysłużony parasol ogrodowy na nowoczesny model. Obecnie w ofercie topowych producentów znajdziemy wiele ciekawych propozycji objętych atrakcyjnymi promocjami. Co warto wiedzieć o parasolach tworzonych współcześnie? Na jakie parametry zwracać szczególną uwagę?

Nowoczesny parasol z tworzyw odpornych na uszkodzenia

Idealny parasol ogrodowy powinien nie tylko skutecznie chronić przed silnym słońcem, ale również być odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Współcześnie producenci dokładają wszelkich starań, aby parasole odznaczały się doskonałą prezencją oraz parametrami technicznymi. Stelaże parasoli tworzone są z aluminiowych profili malowanych proszkowo. Zabezpieczenie takie chroni przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Poliestrowa czasza parasola pokryta jest warstwa poliuretanu – takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed niespodziewanym deszczem. Posiadając parasol ogrodowy tego typu nie musimy już nadmierne przejmować się pogodą.

Wśród dostępnych modeli możemy wybierać parasole o czaszach okrągłych, prostokątnych, kwadratowych.

Parasol regulowany w kilku płaszczyznach

Parasol ogrodowy regulowany jest w kilku płaszczyznach – dzięki temu użytkownicy mogą stale regulować kąt padania cienia. W zależności od modelu czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Dodatkowo stelaż ustawiany jest na ruchomej stopie, przez co możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni.

Kupując parasol nie zapominajmy o podstawie. Tu również możemy wybierać pomiędzy wieloma modelami. Producenci oferują klasyczne podstawy do wkopania w ziemię, podstawy na niewielkich kółkach, idealne na tarasy oraz klasyczne podstawy o wadze 90 czy 120 kg.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl