Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Parasole ogrodowe jesienią – jak o nie zadbać?

19 października 2018.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Parasole ogrodowe jesienią – jak o nie zadbać?

Jesień zawitała na nasze tarasy i do ogrodów – widać to nie tylko po niższych temperaturach, ale i zamglonych porankach czy spadających z drzew liściach. W takich warunkach nadal możemy korzystać z tarasu czy ogrodu, myślami jednak jesteśmy już przy zimie. Jesień to odpowiedni czas na to, aby zastanowić się jak zabezpieczyć nasze parasole ogrodowe na zimę. Co proponują producenci?

Nowoczesne pokrowce na parasole, które uchronią je przed zniszczeniem

W czasie późnej jesieni oraz zimy parasole i meble ogrodowe narażone są przede wszystkim na działanie niskich temperatur, wnikanie brudu, wilgoć. Ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie, aby nie pojawiły się mikro uszkodzenia. Wielu z nas parasole i meble po prostu chowa do piwnicy, na strych czy do garażu – to wygodna opcja, jednak zajmuje sporo czasu, jednocześnie zabierając miejsce do przechowywania innych rzeczy. Idealnym rozwiązaniem okażą się pokrowce na parasole ogrodowe, tworzone przez topowych producentów.

Jak tworzone są pokrowce na parasole ogrodowe?

Pokrowce renomowanych firm tworzone są z olbrzymią precyzją – ich zadaniem jest doskonała ochrona parasola przed wilgocią, zabrudzeniami. Najczęściej wykorzystywane materiały to tworzywa poliestrowe. Ich włókna są odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, brudu oraz uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak ścieranie. Dodatkowo zastosowanie innowacyjnej technologii AeroCover® pozwala na zminimalizowanie procesu kondensacji wilgoci, przez co powierzchnia parasola jest jeszcze lepiej zabezpieczona.

Pokrowce dzielone są dla parasoli z nogą boczną lub centralną – nie będzie problemu z dobraniem odpowiedniego modelu. Dodatkowo wyposażono je także w ściągacze umieszczone na rogach. Pozwolą one na lepsze dopasowanie pokrowca do kształtów parasola.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl