Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Stwórz wymarzone miejsce wypoczynkowe w ogrodzie

30 kwietnia 2020.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Stwórz wymarzone miejsce wypoczynkowe w ogrodzie

Czy wiesz, że odpoczynek blisko natury to najlepszy sposób na relaks? Bliskość zieleni sprawi, że uspokoją się nasze nerwy, świeże powietrze pozwoli nam dotlenić organizm. Nie musimy wyjeżdżać poza miasto, aby korzystać z tych dobrodziejstw – wystarczy wykorzystać własny taras lub ogród. Od czego zacząć aranżowanie tych miejsc?

Wygodne meble ogrodowe i dodatki

Kluczem do odpoczynku w ogrodzie jest stworzenie punktu centralnego, gdzie ustawimy nasze meble ogrodowe. Szukając mebli ogrodowych pamiętajmy o tym, że powinny być one wykonane z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, pojawianie się ognisk rdzy, uszkodzenia mechaniczne. Najpopularniejszymi są dzisiaj komplety technorattanowe, znane doskonale od lat, ale oferowane w odświeżonej wersji. Alternatywą mogą być meble z naturalnego rotangu, który prezentuje się wyśmienicie w towarzystwie stołów z litego drewna.

Parasol ogrodowy – czy jest niezbędny?

Jednym z elementów, które coraz częściej widać w naszych ogrodach i na tarasach, jest parasol ogrodowy. Nowoczesne parasole zaskoczą nas nie tylko swoim pięknym wyglądem, ale również świetnymi parametrami technicznymi. Szukając idealnego parasola zwracajmy uwagę na wielkość czaszy: producenci oferują nam parasole w których bok czaszy może mieć od 2 do nawet 4 metrów! Tak szeroka czasza całkowicie zacieni nasze miejsce wypoczynkowe i sprawi, że każda chwila na świeżym powietrzu będzie przyjemniejsza.

Jak konstruowane są parasole? Ich stelaże wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo – stelaż osadzany jest na ruchomej stopie, co pozwala na jego rotowanie wokół osi. Na szczycie umieszczony jest parasol – może on być odchylany w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Tkanina czaszy utrzymywana jest w jednej pozycji dzięki sprężynom naciągowym.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl