Parasole do ogrodu Twoich marzeń

W poszukiwaniu inspiracji na piękny zakątek wypoczynkowy

20 grudnia 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/W poszukiwaniu inspiracji na piękny zakątek wypoczynkowy

Czy wiesz, że nie musimy wyjeżdżać na kosztowne wczasy, aby  odpocząć w otoczeniu zieleni? Wystarczy odpowiednio zaaranżowany taras czy niewielki ogród, by wolne chwile spędzać blisko natury. Jakie rozwiązania wybrać do ogrodu, aby móc komfortowo odpoczywać? Z pewnością podstawą są odpowiednie meble ogrodowe oraz parasol.

Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Wymarzone meble ogrodowe to przede wszystkim komplety zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Wśród rekomendowanych rozwiązań najczęściej wymienia się meble technorattanowe oraz rotangowe. Kupując wymarzony komplet zwracajmy uwagę przede wszystkim na trwałość mebli – muszą być one odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, zmiennych warunków atmosferycznych. Chcąc zachować elegancki wygląd mebli na dłużej koniecznie pomyślmy o pokrowcach ogrodowych.

Znajdź parasol ogrodowy – co proponują producenci?

Jednym z chętniej wybieranych elementów do naszych ogrodów są parasole słoneczne. Nowoczesne parasole łączą w sobie wysoką funkcjonalność oraz elegancję. Wśród rekomendowanych modeli znajdziemy takie, których czasze tworzą okrąg, prostokąt, kwadrat. W zależności od potrzeb możemy również wybrać model polecany na balkon czy obszerny taras.

Zaletą parasoli dostępnych w sklepach jest możliwość ich regulowania: posiadają one wiele punktów regulacji, przez co użytkownik może bez trudu dopasować kąt padania cienia do własnych potrzeb i oczekiwań. Stelaże parasoli osadzane są na ruchomej stopie, przez co możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni wokół jego osi.

Parasole ogrodowe tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Aluminiowe stelaże malowane są proszkowo, przez co nie są podatne na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Czasze wykonywane są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl