Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Wypocznij w otoczeniu zieleni

31 maja 2019.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Wypocznij w otoczeniu zieleni

Wypoczynek na świeżym powietrzu to najlepsza forma spędzania czasu, szczególnie podczas ciepłej wiosny i upalnego lata. Dysponując niewielkim ogrodem bez trudu stworzymy przestrzeń, która dopasowana będzie do potrzeb wszystkich domowników. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę szukając inspiracji na nasz własny punkt wypoczynkowy w ogrodzie? Poza meblami warto rozważyć nowoczesny parasol ogrodowy, który zapewni nam wiele komfortowego cienia w upalne dni.

W poszukiwaniu idealnego produktu

Jaki powinien być idealny parasol ogrodowy? Z pewnością musi być on odporny na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie brudu, kurzu, silne promieniowanie UV. Jego stelaż nie powinien odkształcać się i odginać. Parasole powinny być także zabezpieczone przed wilgocią. Obecnie producenci oferują nam wiele interesujących propozycji parasoli wykonanych z wysokiej jakości tworzyw. Co warto o nich wiedzieć?

Piękny parasol ogrodowy okrągły

Nowoczesne parasole tworzone są na podstawie aluminiowego, antykorozyjnego szkieletu – stelaża. Taki stelaż jest odporny na działanie wody, pojawianie się rdzy, odkształcenia. Stelaże umieszcza się na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola wokół własnej osi – to pierwszy rodzaj regulacji ustawienia. Poliestrowe czasze zabezpieczone są przed silnym promieniowaniem słonecznym, jak również przed wnikaniem kurzu. Tkanina na długie lata zachowa wspaniały kolor. Czasze, w zależności od modelu, mogą być odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu użytkownik dokładnie określi kąt padania cienia.

Jak chronić parasol ogrodowy?

Aby parasol mógł służyć nam przez wiele lat konieczne jest jego zabezpieczenie w okresie jesieni, zimy, jak i w czasie przedłużającej się nieobecności w domu. Najlepszym sposobem jest wykorzystanie lekkiego i przewiewnego pokrowca na parasol.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl