Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Znajdź idealny parasol do ogrodu i ciesz się wypoczynkiem!

31 stycznia 2020.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Znajdź idealny parasol do ogrodu i ciesz się wypoczynkiem!

Jak zmienić zwykły ogród w zakątek o wyjątkowym charakterze? Poza klasycznymi pracami ogrodowymi oraz wyborem roślin, które lubimy warto postawić na nowoczesne meble ogrodowe, które całkowicie zmienią to miejsce i sprawią, że stanie się ono idealne do wypoczynku.

Postaw na trwałe tworzywa i materiały

Szukając idealnych mebli ogrodowych przede wszystkim zwracamy uwagę na wygląd: estetyka jest dla nas bardzo ważna. Decydując się na konkretne meble musimy jednak pamiętać także o tym, aby meble były wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia i na zmienne warunki atmosferyczne. Warto wybrać komplet mebli technorattanowych czy tez meble modułowe oparte na aluminiowych czy drewnianych stelażach.

Skuteczna ochrona przed słońcem

Odpoczynek w ogrodzie to świetna okazja na dotlenienie organizmu. Musimy być jednak ostrożni, gdyż nadmierne promieniowanie UV prowadzić może do poparzeń skóry. Chcąc w bezpieczny sposób korzystać z uroków lata warto wybrać jeden z nowoczesnych parasoli ogrodowych, które proponują nam producenci. Parasole tworzone dzisiaj zaskoczą nas nie tylko funkcjonalnością, ale również eleganckim designem.  Parasole projektowane są w taki sposób, aby uzupełniać istniejące już aranżacje w ogrodach.

Parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji – dzięki temu możliwe jest dokładne określenie kąta padania cienia. Parasole posiadają regulowane czasze: mogą się one odginać w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Stelaże parasoli umieszczane są na ruchomych stopach, przez co możliwe jest rotowanie parasola wokół jego osi. Dodatkowo parasol może być osadzony na podstawie z niewielkimi kółkami i hamulcem, przez co możemy go przesuwać bez trudu po płaskich powierzchniach. Szukając parasola mamy do wyboru modele o różnych wielkościach czaszy – bok czaszy waha się od 2 do nawet 4 metrów.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl