Parasole do ogrodu Twoich marzeń

Znajdź idealny parasol i ciesz się latem!

25 marca 2020.parasoledoogrodu.0 Likes.0 Comments
Home/Blog/Znajdź idealny parasol i ciesz się latem!

Wiosna i lato spędzone w ogrodzie to świetna alternatywa dla dalekich i kosztownych wyjazdów. To także dobra alternatywa dla nas samych i przesiadywania w czasie wolnym w domu. Chcąc zaaranżować nasz ogród nie trzeba wiele: przydadzą się ulubione kwiaty, meble ogrodowe i odrobina cierpliwości. Jak zaaranżować tę przestrzeń, aby była ona funkcjonalna i przyjazna dla nas?

Meble ogrodowe – wybierz je z głową!

Punktem centralnym w ogrodzie powinien być dopasowany do naszych potrzeb zestaw ogrodowy. Meble ogrodowe znajdziemy u producentów – warto z bliska przyjrzeć się temu, co nam oferują. Wśród najchętniej wybieranych mebli bez wątpienia powinniśmy wymienić meble ogrodowe technorattanowe – ten rodzaj mebla jest lekki, funkcjonalny i wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Innymi meblami chętnie wybieranymi przez kupujących są nowoczesne meble modułowe, które możemy wykorzystywać osobno, jak i łączyć je w dużą sofę narożną.

Parasol w ogrodzie – jaki model wybrać?

Decydując się na zaaranżowanie miejsca wypoczynkowego w naszym ogrodzie powinniśmy również pomyśleć o skutecznej ochronie przed silnym promieniowaniem słonecznym. Obecnie najlepszą opcją są parasole ogrodowe dostępne w różnorodnych wersjach. Bok ich czaszy może wahać się od 2,5 do 4 metrów. Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu – takie połączenie zapewnia doskonałą wytrzymałość tkaniny i jej zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, wilgocią czy wnikaniem brudu. Tkaninę zabezpieczono także przed płowieniem, przez co na długie lata zachowa swój żywy kolor.

Parasole ogrodowe posiadają wiele punktów regulacji – pierwsza to możliwość rotowania konstrukcji dzięki osadzeniu stelaża na ruchomej stopie. Dodatkowo użytkownicy mogą również odchylać czaszę parasola w jednej lub w dwóch płaszczyznach, co zależne jest od wybranego modelu.

Wszystkie prawa zastrzeżone. 2018. parasoledoogrodu.pl